ZAMKNIJ TO OKNO

Kryptowaluty

Mobilne urządzenia do kryptowalut

piątek, 9 marca 2018

Kawa - Najpopularniejszy narkotyk na świecie - NIE PIJ JEJ

Mleko szkodzi, a kawa pomaga - Marketingowy bullshit


Nie pij mleka, ale za to pij kawę która wypłukuje z organizmu najważniejsze pierwiastki jak magnez czy wapń które paradoksalnie zawiera mleko, pomijając jeden istotny fakt, że człowiek białą ambrozję z cyca kóz spożywał od zarania dziejów. Mniej więcej w takiej tonacji mówi zdecydowana większość współczesnego społeczeństwa. Ludzie później się dziwią czemu chorych na osteoporozę (łamliwość kości) przybywa.

Poniższy obrazek moim zdaniem genialnie odwzorowuje klasyczne zdanie:

"Amerykańcy naukowcy odkryli, że... (wpisz cokolwiek)"

Kawa jest w ścisłej czołówce na giełdzie towarowej

1. Wheat & flour:            $49.5 billion
2. Sugar (including all products):   $28.4 billion
3. Soya                 $16.1 billion
4. Coffee                $14.2 billion
5. Cocoa                 $8.3 billion
6. Tea                  $3.7 billion
Ale nie jest na pewno druga - bo panuje od lat w kółko powtarzany mit, że kawa jest drugim towarem handlowym na świecie. To kolejne kłamstwo z jakim mamy do czynienia w opinii ogółu społeczeństwa. Nikt nawet nie kwapi się sprawdzić czy owe stwierdzenie to prawda.

Pomijając już obalony mit - co w związku z tym, że kawa jest w ścisłym topie? 

Nie trudno się domyślić, że kawa będzie stawiana na piedestały przez potężne lobby kawowe o swoim dobroczynnym działaniu i jaka to ona nie jest cudowna. Niestety nie jest to prawda wbrew powszechnej opinii która najczęściej jest błędna.
Kawa, a przede wszystkim kofeina to bardzo silny stymulant (narkotyk). Podnosi nam sztucznie ciśnienie, napędza krew, ale w zamian wyrzuca z organizmu niezbędne mikro i makro elementy. Kofeina szybko uzależnia i po jej odstawieniu powstają "zjazdy energetyczne" niczym u narkomana po odstawieniu działki towaru.

Podwyższone stężenie adrenaliny i kortyzolu czyli tak zwanego hormonu stresu - powoduje to szybsze starzenie z powodu zaburzeń DHEA. Do tego wypłukuje ona magnez który też odgrywa bardzo kluczową rolę w naszym układzie nerwowym. Inne problemy spowodowane piciem kawy jest zaburzenie rytmu snu - co powoduje notoryczne niewysypianie się, a ładowanie bomby kofeinowej z samego rana w celu rozbudzenia się gdy organizm właśnie po nocce się budzi do działania i ma w sobie moc, jest najgłupszym pomysłem jaki można zrobić. Później nie dziw się, że masz kolejny zjazd energetyczny w okolicach godziny 10-11, lub 13 w zależności o której wstałeś i wypiłeś narkotyk.

Kofeina jest de facto toksyną produkowaną przez rośliny w celu obrony przed owadami. Źle wpływa na przyswajanie żelaza w organizmie, oraz innych witamin z grypy B, cynku, potasu, wapnia czy witaminy C.

Zauważyłeś wszędobylskie i coraz to nowsze napoje energetyczne w cholernie niskich cenach?


1,5 litra w cenie 1,99 zł, najtańsze puszeczki 250 ml są w cenie 0,99 zł. Produkcja tych napojów jest niezwykle tania i na dobrą sprawę to w ostatnich latach mieliśmy potężny wysyp dziwnych nazw tego typu produktów. Wszystko jest robione na jedno kopyto, tylko pod inną etykietą.

Jak sam widzisz kawa, a przede wszystkim kofeina wcale taka zdrowa nie jest, a raczej powoduje więcej szkód w organizmie niż zalet, dlatego warto z niej zrezygnować, ewentualnie ograniczyć do niezbędnego minimum.
Na stronach promujących kawę nie raz natniesz się niestety na artykuły typu: "3 filiżanki kawy dziennie nie szkodzą", podobnie jak "3 browarki na sen" czy "3 papieroski", "3 tabliczki czekolady".

Hormeza - zjawisko polegające na tym, że czynnik występujący w przyrodzie, szkodliwy dla organizmu w większych dawkach, w małych dawkach działa na niego korzystnie.

Paracelsus - "Cóż jest trucizną? Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną. Tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną (łac. Dosis facit venenum)."

Zapraszam do dyskusji w komentarzach! 

- - - - -

Źródło zdjęcia: 
https://kefir2010.files.wordpress.com/2016/08/nauka.jpg?w=639

4 komentarze:

 1. też odkąd zrezygnowałem z picia kawy czuję się znacznie lepiej

  OdpowiedzUsuń
 2. Kilka źródeł tych informacji i byłoby pięknie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Istnieje taka wyszukiwarka Google, znajdziesz mnóstwo artykułów na ten temat.

   Usuń
 3. Powtarzam znajomej. Nie pij kawy...ale ja bez kawy żyć nie mogę!

  OdpowiedzUsuń