ZAMKNIJ TO OKNO

Kryptowaluty

Mobilne urządzenia do kryptowalut

Telefony Komórkowe - Smartfony - Urządzenia Mobilne - TANIO Jak zarabiać w internecie? - Poradnik MyPay Zamknij

wtorek, 20 grudnia 2016

Palenie papierosów na terenie szpitali to absurd

Hipokryzja


Według mojego mniemania i zapewne nie tyko mojego to wszelkie obiekty typu - apteki, szpitale, przychodnie, ośrodki zdrowia i rehabilitacyjne, laboratoria - powinny być ostoją prozdrowotnego trybu życia, powinny dawać dobry przykład, świecić samym wizerunkiem spełnioną Przysięgą Hipokratesa.

Zdrowy tryb życia i sposób odżywiania zalecał będę wedle swoich sił i osądu, mając na względzie pożytek cierpiących, chroniąc ich zaś przed szkodą i krzywdą.

Przepraszam bardzo, ale co tu się odp*******?


Szpital i absurd

Widok pacjentów w szlafrokach i klapkach stojących przed wejściem do szpitala raczących się ostatnim pociągnięciem peta to widok co najmniej żałosny, wręcz absurdalny. To trochę jak postawić park rozrywki przy cmentarzu, jak pójść do dietetyka z 30 kg nadwagą. Czy palenie papierosów weszło nam już w kanon normalności? Czy nikt nie widzi tutaj pewnej niespójności?

Klapki na oczach


Posiadanie palarni w takich obiektach nawet nie skomentuję bo nie ma po prostu czego - każdy zdrowo myślący człowiek wie, że to przekracza granicę zdrowego rozsądku. Skoro gdzieniegdzie tak jest to można pójść o krok dalej i zastanowić się czy w szpitalu powinno otworzyć się jeszcze bar serwujący różne gatunki alkoholu czy wstawić automat do gry typu jednoręki bandyta.

Przepis zakazujący palić w takich miejscach w majestacie prawa istnieje, tylko co z tego skoro nie jest on kompletnie egzekwowany? - Słowa przelane na papier są martwe w porównaniu z rzeczywistością. Wolność wyboru, głupota czy zdrowie? - Co jest Waszym zdaniem najważniejsze?

Zapraszam do dyskusji w komentarzach! 

 - - - - -

Źródło zdjęcia: 
http://r-scale-ac.dcs.redcdn.pl/scale/o2/tvn/web-content/m/p24/i/6b8eba43551742214453411664a0dcc8/d202a6d2-fda5-426f-be87-7499f310961b.jpg?type=1&srcmode=0&srcx=38&srcy=38&srcw=2010&srch=1133&dstw=960&dsth=540&quality=85

1 komentarz:

  1. Trzeba wysłać list motywacyjny do Kaczyńskiego i może coś z tym zrobi.

    OdpowiedzUsuń