ZAMKNIJ TO OKNO

Kryptowaluty

Mobilne urządzenia do kryptowalut

Telefony Komórkowe - Smartfony - Urządzenia Mobilne - TANIO Jak zarabiać w internecie? - Poradnik MyPay Zamknij

niedziela, 11 grudnia 2016

Problem XXI wieku - Brak wdzięczności

Żyjemy w najlepszych czasach w historii świata


A nadal tak wiele osób narzeka i nie potrafi tego docenić co już ma. Pomyślcie o gorącym prysznicu, zwykłym świetle które włączacie w mgnieniu oka, wygodnej i pachnącej toalecie, wysłaniu listu na drugi koniec świata w niecałą sekundę, jakieś np. 200 lat temu! To było dopiero życie.
Ogarnia mnie śmiech gdy widzę nostalgiczne obrazki czy wpisy o tym jak to "kiedyś" było lepiej. Niektórzy uważają, że muzyka była lepsza, że jedzenie zdrowsze, że ludzie byli jacyś inni, że bajki dla dzieci były fajniejsze i w ogóle - nie to co teraz!

Pokój

Ciężko nas dzisiaj już czymś nowym zaskoczyć


W internecie można zobaczyć chyba już wszystko - podpalone tortowe świeczki nabite na medyczne igły wbite w penisa, wchodzenie przez śmiałków na najwyższe budynki świata bez jakichkolwiek zabezpieczeń, filmiki z egzekucji poprzez ścięcie głowy, wsadzanie sobie petard w tyłek, niszczenie najnowszych modeli urządzeń mobilnych, niesamowite akrobacje, wypieki ciast, skuteczne porady na temat ćwiczeń i budowania masy mięśniowej itd. Cały ocean głupoty jak i zarazem inspiracji, cennych wskazówek.

20 lat temu internet prawie nie istniał, telefonu komórkowego miało zapewne mniej niż 1% wszystkich Polaków - dzisiaj nie wyobrażamy sobie żyć bez tych rzeczy. Jakieś 70 lat temu ludzie musieli uciekać przed wojną lub w niej walczyć, z dnia na dzień żyli w strachu i obliczu nagłej śmierci bądź wzięcia do niewoli. Sama elektryczność stała na niezwykle niskim poziomie.

Cerowanie skarpet, daktyle za 2,99 zł, wycieczka do Tajlandii, 1200 kanałów w kablówce


Dziś już chyba tylko nieliczni cerują skarpety lub osoby żyjące w skrajnym ubóstwie, bo i po co to robić skoro u chińczyka kupimy 5 par za 10 zł. Dobrobyt w obecnych czasach jest wszędobylski - w supermarketach kupimy produkty spożywcze z prawie całego świata, wybór mamy tak naprawdę nieograniczony.

Niestety tak mało osób dostrzega bogactwo dzisiejszych czasów i na siłę szuka sobie wyimaginowanych problemów. W cywilizowanych krajach takich jak np. Polska zanika powoli cecha wdzięczności, a bez niej trudno jest o szczęście w życiu. Doceńmy co już mamy, bo mamy naprawdę dużo! Za dużo...

Zapraszam do dyskusji w komentarzach!

- - - - -

Źródło zdjęcia: 
http://9.s.dziennik.pl/pliki/2289000/2289825-shutterstock-77198029-900-665.jpg

4 komentarze:

 1. jesteśmy leniwi

  OdpowiedzUsuń
 2. Jesteśmy leniwi i dlatego piszemy krótkie komentarze :D
  Zgadzam się, że wdzięczności jest coraz mniej. Dlatego pojawiają się takie pomysły, żeby codziennie spisywać rzeczy, za które jest się wdzięcznym. To fajna idea, ale szkoda, że naturalnie mało kto to odczuwa sam z siebie.
  ~Wer

  OdpowiedzUsuń
 3. Jako usługodawca powiem tak: ludziom się w d... poprzewracało. Lepiej, taniej, za najniższą cenę. Kiedyś nie wytrzymałem: idź do xxx i tam masz full wypas. Trafiłem na przytomnego: ale tam jest drogo. Tak - ludzie nie doceniają tego co mają. Wydaje im się, że będą mieli więcej za mniej, a potem jeszcze więcej za jeszcze mniej. Niestety, JUŻ nawet Chińczyk powie ci: chcesz lepiej to taniej nie będzie. Gdzieś jest granica.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bo docenienie tego, co się ma przychodzi z wiekiem, chociaż niestety - nie u każdego. Z perspektywy czasu człowiek zaczyna doceniać postęp, choćby i w takiej dziedzinie, jak środki higieniczne dla kobiet. Za czasów mojej babci to było średniowiecze, moja mama pamięta watę i ceratę. Moja córka ze zdziwieniem ogląda te grubsze podpaski na sklepowej półce. Drobiazgi.

  OdpowiedzUsuń