ZAMKNIJ TO OKNO

Kryptowaluty

Mobilne urządzenia do kryptowalut

Telefony Komórkowe - Smartfony - Urządzenia Mobilne - TANIO Jak zarabiać w internecie? - Poradnik MyPay Zamknij

środa, 14 grudnia 2016

Za co podziwiam Adolfa Hitlera?

Niesamowita inżynieria społeczna


Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że słowo podziwiam nie znaczy to samo co szanuje, bądź czerpię jakąkolwiek inspirację - nie w tym rzecz. Adolf Hitler jest bez wątpienia najbardziej znienawidzoną postacią historyczną XX wieku. Jednak nie można mu odmówić sukcesu jaki osiągnął za ówczesnego życia... pociągnął za sobą tłumy!

Nazi

Ludzie uwierzyli w jego idee


Jest to niesamowite zjawisko społeczne co potrafi uczynić z danej grupy ludzi skuteczna medialna propaganda, manipulacja rzeczywistością, pranie mózgu już od najmłodszych lat - Hitlerjugend. Adolf Hitler stał się "guru" dzięki radykalnym poglądom, dążenia do osiągnięcia celu, niezwykłej pewności siebie, planach podbicia Europy jak i zapewne całego świata. Naród uwierzył mu na słowo!
Wyobraźmy sobie dzisiaj taką osobę - bardzo prawdopodobnie, że skończyłaby w więzieniu, albo w zakładzie psychiatrycznym. Ludzie pukaliby się w głowę gdyby słyszeli takiego człowieka.

Stworzenie całego systemu władzy


Niemcy za rządów Hitlera były cały czas karmione jedynymi słusznymi poglądami, racjami, teoriami o wyższości rasy itd. Do tego panował niesamowity kult różnych symboli - swastyka, SS, czy trupie czaszki były na porządku dziennym.
Kierowanie się prostymi prawdami typu: "Nic tak nie łączy jak wspólny wróg" - dało Hitlerowi szansę na wzmocnienie więzi społecznych. Obarczanie winy za kryzys w Niemczech w latach 20 ubiegłego wieku i inne niepowodzenia żydów, homoseksualistów, osób innej rasy itd. było z jego strony świetnym posunięciem. Ludzie w tych czasach wyklejali ściany bezwartościowymi pieniędzmi, a sama taczka była więcej warta niż ułożony stos banknotów znajdujących się na niej - społeczeństwo miało już tego dość.

Hitler był dla nich wtedy wybawcą - odegrał swoją rolę niczym najlepszy aktor. Za to go podziwiam.

Zapraszam do dyskusji w komentarzach!

- - - - -

Źródło zdjęcia: 
http://niezlomni.com/wp-content/uploads/2016/08/adolf-hitler.jpg

1 komentarz:

  1. Dzisiaj te całe Trumpy, Obamy, Merkel, Putiny są malutcy w porównaniu z takim Hitlerem. Porównałbym ich do aktorów drugoplanowych gdzie Adolf był głównym bohaterem.

    OdpowiedzUsuń