ZAMKNIJ TO OKNO

Kryptowaluty

Mobilne urządzenia do kryptowalut

Telefony Komórkowe - Smartfony - Urządzenia Mobilne - TANIO Jak zarabiać w internecie? - Poradnik MyPay Zamknij

poniedziałek, 2 stycznia 2017

System bankowy to fikcja - Pytanie tylko kiedy upadnie?

Rok 1971


Magiczny rok w którym Stany Zjednoczone (a w konsekwencji później cały świat) odeszły od pokrycia pieniądza w złocie - System z Bretton Woods oficjalnie upadł. Stworzono więc nowy finansowy ład który ma się świetnie do dzisiaj - oparty na pieniądzu fiducjarnym. W tym momencie należy zadać pytanie - kiedy to wszystko upadnie?

Czy można się w nieskończoność zadłużać?


Przywódcy G8
Mniej więcej tak wygląda dzisiaj cała światowa finansjera - DŁUG.

Państwa są zadłużone, konsumenci są zadłużeni, żeby było śmiesznej to dziecko które przychodzi właśnie na świat np. w Polsce rodzi się od razu z długiem wobec państwa według różnych źródeł na kwotę grubo ponad 20-80 tysięcy złotych (i wciąż rośnie). Banki pożyczają pieniądze których nawet nie mają. Absurd prawda?

Kreacja pieniądza trwa w najlepsze!

Wyobraź sobie taką sytuację, że 100% klientów danego banku chciałoby wypłacić swoje oszczędności, to co wtedy by się stało? Prawda jest niezwykle brutalna bo nie mogliby odzyskać zdeponowanych wcześniej środków, bo bank w rzeczywistości tych pieniędzy nie ma. Prawdzie mówiąc to pewnie jakby 1/3 klientów chciałaby wypłacić swoje środki to doszłoby do załamania systemu bankowego.

Pewne jak w banku to pusty frazes

Rok 2013 - Cypr - doszło do patowej sytuacji na niekorzyść klientów banków jak i całego narodu tak naprawdę. W wielkim skrócie "wybuchł kryzys" (jak to śmiesznie brzmi) - w celu ratowania banków i sytuacji gospodarczej kraju (w konskwencji Europy, Świata) różne instytucje finansowe i rząd podjęły decyzję o opodatkowaniu oszczędności na kontach klientów - czyt. nagle kilka osób stwierdziło, że z rachunków bankowych pobiorą sobie % bo tak wypada. Na chłopski rozum: Masz 10 000 zł na koncie i nagle tracisz 20% bo rząd podjął taką decyzję. Kradzież w biały dzień, a wszystko w majestacie prawa...

Spirala pożyczania


Zadłużony bank który ciągle pożycza pieniądze na procent, pożycza dalej, ale tym razem np. pieniądze z odsetek które odzyska dopiero za jakieś 30 lat. to samo robi zadłużone państwo wypuszczając obligacje... Wszystko teoretycznie kontrolują banki centralne, organizacje finansowe i Bóg jeden wie kto jeszcze.

Chyba wszystkie waluty na świecie powoli tracą na wartości. 1000 zł jakieś 10 lat temu było więcej warte niż te dzisiejsze 1000 zł. Płaca niby rośnie tylko co z tego jak wartość pieniądza spada, a inflacja rośnie. Średni czas życia walut to około 40 lat! Polacy to powinni doskonale wiedzieć z najnowszej historii III RP - nasz złoty upadł w 1995 roku i nastąpiła oficjalnie denominacja.

Dla normalnego zjadacza chleba to wszystko jest chore, pogmatwane, tak naprawdę to nikt tego nie rozumie do końca, bankowy karnawał trwa, pieniądze drukuje się w najlepsze, inflacja rośnie, długi spłaca się pożyczkami, na światowych giełdach inwestorzy handlują wykresami i pustymi cyframi... a wszystko kończy najczęściej globalna wojna!

Pożyczanie pożyczek
Źródło zdjęcia

Zapraszam do dyskusji w komentarzach! 

- - - - -

Źródło zdjęcia: 
http://msnbcmedia.msn.com/j/MSNBC/Components/Photo/_new/pb-130618-g8photo-da-03.photoblog900.jpg

1 komentarz:

  1. co za zdjęcie same judemasony i replitanie na zdjeciu haha

    OdpowiedzUsuń