ZAMKNIJ TO OKNO

Kryptowaluty

Mobilne urządzenia do kryptowalut

Telefony Komórkowe - Smartfony - Urządzenia Mobilne - TANIO Jak zarabiać w internecie? - Poradnik MyPay Zamknij

piątek, 24 lutego 2017

Real coaching - Misjonarki

Sztuka prawdziwej pomocy


Bez pogoni za pieniędzmi, za Ferrari, za drogimi markowymi torebkami, nie potrzebują poklasku, podziwu, chęci bycia docenioną - kąpiel w szampanie i złote naszyjniki z diamentami to dla nich totalna abstrakcja, pozerstwo na pokaz.
Pomagają innym, tym najuboższym, tym najmniej wykształconym, dają drugiemu człowiekowi nadzieję na lepsze jutro, opiekują się chorymi, a wszystko robią to zupełnie za darmo. Rachunkiem dla nich jest szczęście i uśmiech drugiego człowieka.

Misjonarki

Prawdziwe miłosierdzie nie ma swojej ceny w walucie


Edukują innych za darmo, uczą pisać czy czytać więźniów, pomagają ślepcom czy porzuconym dzieciom, robią opatrunki, a wszystko z czystej chęci pomocy drugiemu człowiekowi. Gdy cały zachodni świat jest w pogoni za posiadaniem coraz większej ilości dóbr najczęściej materialnych, spełnieniem marzeń czy konsumpcyjnych zachcianek, gdzieś na "drugim końcu świata" żyją osoby o złotym sercu.

Kiedy kolejni samozwańczy "królowie Instagrama" czy innych "fejsbuków" biorą udział żenującym wyścigu szczurów na ilość łapek, okejek, wyświetleń, otaczając się wynajętymi w pół nagimi modelkami z agencji, gdzie w tle stoi znanej marki szampan, ktoś inny w tym samym czasie opiekuje się w Afryce niepełnosprawnym biednym dzieckiem i nie robi tego na poklask innym.

"Czendż jor lajf!"


Nie pobierają opłaty za swoje miłosierdzie, a swoje pieniądze przeznaczają na pomoc innym, tym najuboższym by poprawić im komfort życia. Nie robią też szkoleń wartych bagatela 8000 zł jak zmienić swoje życia, jak osiągnąć sukces, po prostu pomagają na tyle na ile mogą zupełnie bezinteresownie...

Afryka i zakonnica
Źródło zdjęcia
Siostra zakonna
Źródło
Africa white sister
Źródło zdjęcia
Katolicka Afryka
Źródło zdjęcia
Praca w Afryce
Źródło zdjęcia
Misjonarka starsza
Źródło zdjęcia
Rozwój osobisty
Źródło zdjęcia
Niestety w dzisiejszym kapitalistycznym świecie takie wartości powoli zanikają, mało kto nimi się interesuje, albo są traktowane jako frajerstwo. Niby każdy żyje jak chce i nie należy w to ingerować - proste, jednak warto czasem docenić ludzi dla których poklask innych ludzi jest ostatnią rzeczą jaka ich interesuje. Pamiętajmy o bezinteresownej pomocy dla drugiego człowieka, który rzeczywiście jej wymaga. Dzięki takim postaw nasz świat byłby o niebo lepszy.

Zapraszam do dyskusji w komentarzach! 

 - - - - -

Źródło zdjęcia: 
https://lh6.googleusercontent.com/-QvytseRylyU/TXtJUa7xWFI/AAAAAAAABG8/YWv1tz0QUEs/s1600/P3043706.JPG

2 komentarze:

  1. ciekawe czy misjonarki tez tak skacza jak owsiak po stole krzyczac gdzie sa te sloiki z pieniedzmi ktore zakopal za domem xDD

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Zawsze interesowało mnie to ile kosztują wszystkie pokazy sztucznych ogni w całej Polsce i zapraszanie gwiazd na koncerty. Uzbieranie 30-40 milionów na 35 milionowy kraj to mało, podobno Caritas zabiera 10 razy więcej.

      Usuń