ZAMKNIJ TO OKNO

Kryptowaluty

Mobilne urządzenia do kryptowalut

Telefony Komórkowe - Smartfony - Urządzenia Mobilne - TANIO Jak zarabiać w internecie? - Poradnik MyPay Zamknij

niedziela, 16 kwietnia 2017

Kiedyś maturę oblewano za 2 błędy...

Matura to bzdura


Nadprodukcja studentów? - Na to wygląda. Jako Polska dumnie chwalimy się wykształconym społeczeństwem, a przede wszystkim ludzi młodych. Jednak czy owe statystyki mówią nam prawdę? Sam przykład odpowiedzi dziennikarzy w programie Familiada daje dużo do myślenia jak jest naprawdę. Jaki jest realny poziom wiedzy ogólnej...
Dziś maturę rozdaje się każdemu, straciła na wartości. Ludzie po zawodówkach założą prędzej własną firmę niż "wykształciuchy" po 5 latach studiów. A właściwie to studia czym one są w dzisiejszych czasach?

Matura to bzdura

Przedsiębiorcy raczej odradzają studia


Wystarczy obejrzeć kilka filmików na YouTube znanych milionerów, miliarderów, osób które osiągnęły jakiś tam sukces (w mniemaniu ogólno-społecznym). Mówią w większości jednomyślnie na temat studiowania - strata czasu, ewentualnie fajnie spędzony czas. Wiedza akademicka to jedno, a drugie (co ważniejsze) to wiedza praktyczna.
Oczywiście nie ma co generalizować, są pewne kierunki jak prawnicze, inżynierskie, medyczne itd. gdzie studia są wręcz fundamentem do zawodu. Jednak prawda jest taka, że to właśnie przedsiębiorcy (osoby zarządzające) spijają śmietankę z wiedzy wyżej wymienionych osób.

Czy warto się uczyć?


Oczywiście, że tak! Tylko najlepiej uczyć się na własną rękę. Dobrym programistą czy grafikiem nie zostaniesz studiując książki, tylko praktykując różne kursy. Niezdanie matury nie jest katastrofą, a można by rzecz, że opatrznością.
Statystyki są brutalne dla studentów, zdecydowana większość (około 3/4) nie pracuje w swoim wyuczonym zawodzie, czyli wychodzi na to, że średnio 5 lat nauki poszło na marne. Z tą nauką to rzeczywistość jest prosta - kserowanie, notatki, nauka na ostatnią chwilę, imprezy w akademiku, wszystko niekiedy połączone z pracą, nie oszukujmy się - większość studentów poszła na studia bo większość idzie, bo nie mają jeszcze pomysłu na siebie, na swoje życie.

Ktoś kto się regularnie uczy, pozyskuje wiedzę, poszedł na studia za głosem serca, za pasją i zamiłowaniem to diament. Gatunek rzadko spotykany. Takich osób ze świecą szukać trzeba. Obniżenie poziomu matury z roku na rok świadczy tylko o jednym - zapełnieniu szkół wyższych, tak by rynek pracy zbytnio nie ucierpiał.

Zapraszam do dyskusji w komentarzach! 

- - - - -

Źródło zdjęcia: 
https://d-pt.ppstatic.pl/k/r/1/34/b6/573c92548f7fe_o.jpg?1463593539

3 komentarze:

  1. w koncu ktos prawde napisal szacun

    OdpowiedzUsuń
  2. Czy móglbyś wrzucić linki do wspomnianych "filmików na YouTube znanych milionerów, miliarderów" mówiących o tym, że studia to strata czasu? Ja niestety znaleźć takowych nie potrafilem :-(

    OdpowiedzUsuń
  3. Czy studia to starta czasu? Wiekszosc w Polsce na pewno. Duzo tez zalezy z jakim nastawieniem na te studia sie idzie. Jesli po to aby dostac papierek to zdecydowanie nie warto. Jesli po to aby wycisnac wszystko co sie da z profesorow - to jak najbardziej. Tylko kto majac 19 lat mysli na tyle powaznie ze ma takie podejscie? Jesli jzu tak mysli to jest traktowany przez rowiesnikow jak nienormalny.

    OdpowiedzUsuń