ZAMKNIJ TO OKNO

Kryptowaluty

Mobilne urządzenia do kryptowalut

Telefony Komórkowe - Smartfony - Urządzenia Mobilne - TANIO Jak zarabiać w internecie? - Poradnik MyPay Zamknij

niedziela, 20 sierpnia 2017

Kokaina, Amfetamina, Mefedron - Jak rozpoznać? Czym się różnią?

Biały proszek


Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że w ostatnich latach doszło do niezwykłej rewolucji na rynku "twardych" narkotyków. Można to porównać do dawnych świeczek czy lamp naftowych z dzisiejszymi żarówkami energooszczędnymi, klasycznymi z żarnikiem, diodami czy jeszcze innych technologicznych nowości jakie świat XXI wieku nam oferuje.
Wszystko dzięki erze DOPALACZY, RESEARCH CHEMICALS - zamienników, substancji pochodnych, podobnych pod względem działania do tak zwanych klasyków wśród dragów.

Zwykły laik, konsument, ćpun, narkoman - zwał jak zwał - nie ma szans by rozpoznać co ładuje w "kichawę". Chyba mało kto (a raczej nikt), nie ma przy sobie odpowiednich narzędzi do zbadania towaru. Należy o tym bezwzględnie pamiętać, że dzisiaj dosłownie każdy kto posiada dostęp do internetu może zamówić sobie na kwadrat legalne bądź nie substancje chemiczne psychoaktywne (jest tego mnóstwo!).

Wykaz środków odurzających i substancji psychotropowych

Kokaina, Amfetamina, Mefedron - Jak rozpoznać? Czym się różnią?

Kokaina


Jak rozpoznać? Weź małą część na palec i przyłóż, wsmaruj w dziąsła, język lub wargi. Po chwili powinieneś poczuć dziwne "zmrożenie", miejscowe zdrętwienie. Właśnie tak najłatwiej rozpoznać koks, ale... sęk w tym, że dzisiaj istnieją wyżej już wspomniane zamienniki chemiczne które mają podobne działanie.

Dobry koks nie szczypie tak w nos, działa podobnie jak amfetamina - pobudza, jesteś chwilowym królem życia, euforia, radość, możesz się bawić na imprezie gdy już zaliczasz "zwałę" po "kresce" jeszcze kilka godzin.
Największą różnicą między amfetaminą, a kokainą jest to, że nie masz później psychicznego zjazdu. Możesz spokojnie iść spać, masz apetyt, na drugi dzień nie ma żadnych wyrzutów sumienia itp.

Problemem koksu jest to, że jest bardzo drogi - grubo ponad 200-300 zł za gram, ale nie cena jest największym problemem tylko jakość towaru. Znalezienie czystego koksu, a tym bardziej w takim kraju jak Polska jest jak szukanie Świętego Graala.
Dilerzy z czystej chciwości większych zysków mieszają kokainę z innymi substancjami by w magiczny sposób z 1g czystego towaru zrobić np. 8g. Potwierdzają to liczne policyjne badania złapanych próbek osób rozprowadzających ten narkotyk.

Parafrazując cytat z jednej z polskiej klasycznej komedii na temat "ile jest cukru w cukrze", można by rzecz, że koksu w koksie jest mało. Niestety ludzie są tak naiwni, że kupują wymieszane ścierwo za krocie czując przy tym dumę narkomanów z tak zwanej elity.

Osobiście w prawdziwy czysty koks bym wierzył tylko będąc na wakacjach w Ameryce Południowej.

Amfetamina


Podobno powoli odchodzi do lamusa na rzecz nowych narkotyków, ale nadal jest popularna. Na świecie swego czasu (może i do dziś) "Polska fetka" miała bardzo dobrą opinię pod względem mocy.

Jest bardzo tania, ceny w okolicach 20 zł za gram. Czasami lekko brązowa, żółtawa, ale najczęściej jest biała. Działa podobnie jak kokaina, podnosi ciśnienie, nie chce się po niej spać, często kierowcy tirów ją walą by dłużej posiedzieć za kierownicą, aby nie odczuwać zmęczenia trasy.
Dość często szczypie w nos i różnica między koksem jest taka, że w wielu przypadkach ma się po prostu zjazd psychiczny - dołek. Nie chce się spać, ani nie ma łaknienia, brak humoru, szarość umysłu... Po amfetaminie raczej nie zachowujesz się mocno ekspresyjnie, legendy głoszą, że niektórzy studenci brali fetę ucząc się do sesji, bo podobno pomaga w nauce i zapamiętywaniu...

Mefedron


Niezwykle modny w ostatnich latach, wręcz to była narkotykowa nowość. Przez wiele lat ta substancja była legalna! Dopiero od 2010 roku w Polsce została wycofana, jednak powstało i powstaje nadal wiele substancji pochodnych. Jest to zabawa w kotka i myszkę - chemików i rządu. Chemicy wymyślają nowe związki, a rząd przez ostatnich kilka lat na listę dopisuje coraz to nowsze "wynalazki". Tak oto tworzą się jeszcze bardziej niebezpieczne substancje.

Wracając do działania mefedronu - szczypie on mocno w nos, pierwsza nawet mała kreska potrafi wystrzelić Cię w kosmos. Dużo gadasz, jesteś bardzo pobudzony, niezwykle odważny, maksymalna euforia, mrowienie na głowie - ma silne działanie i to naprawdę silne. Mówiąc slangiem jest konkretna p****!
Działa około 1-2 godzin (pierwsza linia), następnie co jest zauważalne mocno przy mefedronie, to kolejne kreski najczęściej coraz większe i większe działają coraz krócej i słabiej. To jest największa wada tej substancji - chcesz więcej, a jest coraz słabiej. Koszt za gram waha się w okolicach 40-60 zł. Bardzo często występuje w kryształach.

Zapraszam do dyskusji w komentarzach! 

- - - - -

Źródło zdjęcia: 
https://d-pt.ppstatic.pl/k/r/1/fc/41/558d9166ec0e6_o.jpg?1435416121

1 komentarz:

  1. dzisiaj nawet marihuana jest dużo mocniejsza niż ta z przed np. dekady czy 2

    kiedyś trawka była lekkim narkotykiem, dzisiaj tak nie można już powiedzieć

    OdpowiedzUsuń