ZAMKNIJ TO OKNO

Kryptowaluty

Mobilne urządzenia do kryptowalut

Telefony Komórkowe - Smartfony - Urządzenia Mobilne - TANIO Jak zarabiać w internecie? - Poradnik MyPay Zamknij

piątek, 1 grudnia 2017

Gdyby pieniądze z wszystkich religii świata przeznaczyć na naukę...

Kościoły, meczety, synagogi, świątynie...


Rok w rok, dekada w dekadę, stulecie w stulecie jako ludzkość wydajemy "zyliardy" na budowę próby zjednoczenia, zbliżenia się do jakiejś magicznej wyższej wyimaginowanej osoby, energii, Boga, miejsca sacrum - zwał jak zwał.
Żebyśmy jeszcze tylko budowali to by było pół biedy, tak niestety na dodatek mordujemy się w imię jakiś chorych ideologii. Nienawidzimy się wzajemnie, tracimy czas na wszelkiego rodzaju kult, modlitwę, do tego utrzymujemy i szkolimy (czyt. pierzemy mózgi już od narodzin niewinnych małych dzieci niczego nie świadomych) kolejnych "oświeconych" - kapłanów, rabinów, imamów itd.

Ilość wydanych pieniędzy, zasobów na religię jest wręcz niepoliczalna!

Gdyby pieniądze z wszystkich religii przeznaczyć na naukę...

Eksploracja kosmosu, kolonizacja innych planet


To jest przyszłość, do tego dążymy jako ludzkość. Niestety jako "my ludzie" inwestujemy w projekty kosmiczne jakiś mały ułamek tego co tak naprawdę powinniśmy. W naszej głowie rodzi się to jak będzie wyglądała nasza przyszłość.

Kiedyś ludzie wierzyli, że ziemia jest płaska, później okazało się, że jest jednak okrągła, myśleliśmy, że jesteśmy w centrum naszego układu planetarnego, a wszystko kręci się w okół nas, jednak to my się kręcimy w okół słońca, a nie na odwrót.

Marzyliśmy od zawsze, żeby latać - udało się, dzisiaj samoloty nikogo nie szokują. Teraz naszym celem jest podbój kosmosu, kolonizacja innych planet, kiedyś to wszystko było w sferze Science Fiction dzisiaj to już się dzieje na naszych oczach. Znalezienie życia poza naszą planetą to tylko kwestia czasu - SZUKAJCIE, A ZNAJDZIECIE.

Można mieć jedynie obawy o naszą wyobraźnię - wojny z robotami które same stworzymy.

Niestety nie chcemy sobie pomóc - ludzkość jest trochę głupia i trochę mądra


Są to marzenia ściętej głowy, ale wyobraźmy sobie jaki byłby świat gdybyśmy wszystkie pieniądze z religii i jeszcze z wojska inwestowali w naukę, w polepszenie dobrobytu, w ekologiczne technologie. Jak daleko byśmy byli do przodu, jak bardzo byśmy dzisiaj śmiali się z teorii względności.

Chcąc nie chcąc - przedłużyć nasz gatunek - musimy to uczynić jak najszybciej, bo według obecnej nauki i wiedzy nie potrafilibyśmy się obronić przed nadlatującą asteroidą w naszym kierunku, a po drugie nasza planeta kiedyś się wyczerpie/"zginie" z przyczyn naturalnych.

Zapraszam do dyskusji w komentarzach! 

 - - - - -

Źródło zdjęcia: 
http://cs8.pikabu.ru/post_img/big/2016/09/03/5/1472884210112132102.jpg

1 komentarz:

  1. Religie z czasów gdy ludzie wierzyli, że ziemia jest płaska ehh

    OdpowiedzUsuń