ZAMKNIJ TO OKNO

Kryptowaluty

Mobilne urządzenia do kryptowalut

Telefony Komórkowe - Smartfony - Urządzenia Mobilne - TANIO Jak zarabiać w internecie? - Poradnik MyPay Zamknij

środa, 27 grudnia 2017

W Polsce nie ma ludzi bezdomnych - Są tylko najeb***

Tego w telewizji nie usłyszysz


To, że telewizja to największe gówno i propaganda to chyba każdy z IQ ponad 50 powinien już wiedzieć. Zaraz zacznie się okres zimowy (+czadowy) - najczęściej mroźny styczeń. Dlatego też w tym miejscu chciałbym poruszyć problem BEZDOMNOŚCI w Polsce który jest wyimaginowany.

W Polsce nie ma ludzi bezdomnych - Są tylko najeb***

Wolą pijani spać w śmietniku niż w jakimś przytułku


Niestety, ale tak jest. W każdym większym mieście są różne noclegownie, jakieś Caritasy, ośrodki pomocy dla takich osób. Jednak żeby tam wejść i przenocować, należy być trzeźwym. Tu jest wybór pomiędzy chlaniem w -18 w jakimś pustostanie, a łóżkiem, prysznicem, posiłkiem...

Osobom którym spalił się dom, stała się jakaś katastrofa, cokolwiek podobnego - tu nie ma nawet sensu poruszać tego tematu. Dla dobrych ludzi zawsze znajdzie się jakieś mieszkanie socjalne, w jakiejś akcji charytatywnej ktoś coś tam pomoże - Nie ma lipy jakby to powiedział Robert Burneika.

Ci ludzie nie zostali najczęściej wyrzuceni z mieszkania za to, że byli praworządnymi obywatelami. Główną przyczyną według oficjalnych statystyk jest alkohol. Awantury rodzinne, wieloletnie katowanie, znęcanie się psychiczne nad bliskimi daje taki oto rezultat - nakaz eksmisji.

Później jest wielki płacz najczęściej w telewizji jak to ciężko ktoś miał w życiu - ojojoj biedaczek, teraz wylądował na bruku i jest wielce poszkodowany. Tak to mniej więcej wygląda z obiektywnego punktu widzenia.

Pracy jest w brud


Problem bezrobocia w Polsce to też jakaś statystyczna fikcja. Ludziom po prostu się nie chce pracować. Jakimś dziwnym trafem tysiące, jak nie MILIONY Ukraińców ot tak znalazło sobie pracę. Dosłownie wszędzie, od prac na budowach, po restauracjach szybkiej obsługi kończąc na wysoko postawionych stanowiskach.
Najczęściej ludzie bezdomni są z ery komunizmu gdzie panowała zasada czy się stoi czy się leży wypłata się należy... Jednak dzisiaj tak nie ma i dla takiej osoby hańbą jest pójście do normalnej pracy, za to żebranie o 2 zł czy Panie kierowniku odwiozę wózeczek pod supermarketem już nie... Przestańmy się oszukiwać.

Niestety głupia pomoc ludziom, dawanie ryb zamiast wędek tylko bardziej rozleniwia te osoby. Niestety system socjalny w Europie która powoli upada jest mocno zakorzeniony. A Wy co o tym sądzicie?

Zapraszam do dyskusji w komentarzach! 

- - - - -

Źródło zdjęcia: 
http://www.990px.pl/files/2013/04/12_000_Par6829031.jpg

1 komentarz:

  1. takie som realia w tych czasach
    alkohol to najgorszy narkotyk dostepny wszedzie do tego w majestacie prawa legalny

    OdpowiedzUsuń