ZAMKNIJ TO OKNO

Kryptowaluty

Mobilne urządzenia do kryptowalut

Telefony Komórkowe - Smartfony - Urządzenia Mobilne - TANIO Jak zarabiać w internecie? - Poradnik MyPay Zamknij

poniedziałek, 26 lutego 2018

Co banki ukrywają w biznesie wynajomowania mieszkań? - Niewygodna prawda

Nadchodzący niż demograficzny...


W banksterce siedzą sprytni i bardzo inteligentni ludzie zapamiętajcie to, chociaż to typowy truizm. Bank to firma (nie żadna instytucja jak policja czy sąd) w której większość z nas jest KLIENTAMI i celem jak każdej firmy jest zarabianie pieniędzy, a zarabia się na klientach czyli nas... Przejdźmy jednak do sedna sprawy...


Jeżeli interesujesz się tematyką finansów to zapewne natknąłeś się na pojęcia jak przychody pasywne, wolność finansowa, Sławek Muturi, kupowanie mieszkań na kredyt w celu wynajmu.

- Wow! Eureka! Co za genialny plan! Wezmę w banku kredyt na 3 mieszkania i najemcy będą mi go spłacać. Nic nie będę musiał prawie robić, a kasa sama będzie wpadać! Jakie to proste, że też na to wcześniej nie wpadłem...

Co banki ukrywają w biznesie wynajomowania mieszkań? - Niewygodna prawda

Banki lubią golić naiwnych frajerów...


Pamiętacie Szwajcara? A dokładnie to franka szwajcarskiego? W poprzedniej dekadzie banki masowo promowały kredyty w obcej walucie najczęściej od Helwetów. Celem była klasa średnia i oczywiście jakby trudno się było domyślić ta niezwykle stabilna waluta z biegiem czasu, ba! a dokładnie to jednego dnia pamiętnego 15 stycznia 2015 roku skoczyła do nawet powyżej magicznych 5 zł...


Frank szwajcarski 15 styczeń 2015
Źródło
Pomijając już fakt, że cały rynek Forex oszalał, to nie jeden naciągnięty "frankowicz" dostał szoku.

Od kilku lat w internecie i nie tylko panuje olbrzymia moda na wzięcie kredytu w banku na mieszkanie w celu jego wynajmowania komuś by iż ta osoba spłacała Twój kredyt. Genialny plan na wolność finansową nie ma co ukrywać!
"Marketingowcy, eksperci, inwestorzy, bankowcy" (nie bez powodu w cudzysłowie) na lewo i prawo mielą językiem o bezpiecznym stabilnym biznesie, przychodach pasywnych, wolności finansowej.

Wszystko wzięło się prawdopodobnie zza wielkiej wody od Pana Roberta Kiyosaki autora książki o dwóch ojcach (o inwestowaniu w nieruchomości tak naprawdę, bo ktoś pomyśli jeszcze, że to jakaś homo książka dla środowiska LGBT) jak "Bogaty Ojciec, Biedny Ojciec" (przeczytajcie opinie - SZOK!). Niestety treść książki została prawdopodobnie zmyślona i Pan Robert nie dorobił się na żadnych nieruchomościach tylko na sprzedaży książki, szkoleniach motywacyjnych i całej reszcie swojej otoczki jako guru biznesu pasywnego.

Firma Roberta Kiyosakiego ogłasza bankructwo

Tak jak już nie raz pisałem - Polska jest 100 lat za murzynami czyli za ukochaną Ameryką i u nas od kilku lat promuje się niestety dość mocno tego typu biznes, a raczej cholernie wielkie ryzyko.

Mieszkań coraz więcej, a ludzi coraz mniej...


Tu nie trzeba znać się na wielkiej matematyce, skomplikowanych obliczeniach - wystarczy prosta algebra z klas 1-3 podstawówki, kojarzenie faktów i podstawowy przedsiębiorczości. Polska ma potężny kryzys demograficzny o czym już pisałem, a to oznacza, że ludzi przede wszystkim młodych będzie coraz mniej - mniej klientów chętnych do wynajmowania, a przecież buduje się coraz więcej mieszkań więc z logicznego punktu widzenia konkurencja na rynku będzie większa przez co ceny mieszkań jak i najmu będą musiały spadać, a wzięty kredyt na wiele lat nie zniknie. Tak oto tym sposobem niektóre z niespłaconych mieszkań zostaną zlicytowane w aukcjach komorniczych i przejęte przez zapewne banki.

Do tego osobiście uważam, że jest to dość marny biznes wiązać się kredytem z bankiem na zapewne ponad dekadę, dwie bądź nawet trzy, by za np. 20 lat mieć mieszkanie już oficjalnie "swoje" w 20 letnim bloku.
Czekać dwie dekady by mieć te 500-1000 zł z najmu co miesiąc już na czysto po spłacie to jest ten super biznes? A najemców i to konkretnych wcale tak łatwo nie znaleźć. Jeszcze wlicz remont co 7-10 lat... Świat usłany różany nie jest, a cudownych biznesów promowanych przez banki nie oczekuj. Nie bądź frajer pompka!

Zapraszam do dyskusji w komentarzach! 

 - - - - -

Źródło zdjęcia: 
http://dtp-24.pl/wp-content/uploads/2018/02/2-18.jpg

4 komentarze:

 1. Dodam ze PiS wprwadzil program MDM czyli mieszkania dla mlodych wiec rynek jest jeszcze gorszy w najmie i psuje sie z kazdym rokiem. niestety ale klasa srednia czyli zamozna jest celem ludzi jeszcze o wiele bardziej bogatych
  finansowe prawo dzungli

  OdpowiedzUsuń
 2. Mieszkanie w Gdańsku blisko morza wynajmowane na dzień lub kilka spłaciło się w 4 lata, pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Pięknie napisane. Ludzi coraz mniej a mieszkań coraz więcej. Ludzie dziś mają większą zdolność kredytową więc coraz rzadziej "normalni" ludzie będą wynajmować mieszkania. Dużo ryzyko.

  OdpowiedzUsuń
 4. skoro niż demograficzny ma przyjść za 3 dekady, a dokładnie na tyle sie bierze kredyt, no to jednak się opłaca. Kredyt na 30 lat, co miesiąc z najmu ściągasz około 1000zł na czysto - zależy od miasta i na ile pokoi potniesz mieszkanie. No to bierzesz kredyt na 3 dekady, zarabiasz przez 3 dekady, po 3 dekadach rynek sie wypierdala - sprzedajesz mieszkanie lub zarabiasz na nim mniej, bo kredyt skonczył sie spłacać.

  OdpowiedzUsuń