ZAMKNIJ TO OKNO

Kryptowaluty

Mobilne urządzenia do kryptowalut

Telefony Komórkowe - Smartfony - Urządzenia Mobilne - TANIO Jak zarabiać w internecie? - Poradnik MyPay Zamknij

poniedziałek, 19 marca 2018

Alkoholizm jest gorszy niż nowotwór - Pogarda vs. Współczucie

Hierarchia chorób - #1 ALKUSY


Masz raka? - To się ciesz, że nie jesteś alkoholikiem i ludzie Ci współczują, pomagają, podtrzymują na duchu, a nie Tobą gardzą. Według danych WHO (Światowa Organizacja Zdrowia) choroba alkoholowa jest chorobą śmiertelną, więc tutaj jest w tej kwestii na równi z nowotworem, ale ja bym powiedział, że jest na zdecydowanie gorszej pozycji.

Różnicę między pijaństwem a alkoholizmem w nietypowy sposób określa stare francuskie powiedzenie: "Pijak mógłby przestać pić, gdyby chciał - alkoholik chciałby przestać pić, gdyby mógł".

Alkoholizm jest gorszy niż nowotwór - Pogarda vs. Współczucie

Fałszywy przyjaciel, oszust - Alkohol


"Jedni się stają alkoholikami, a drudzy nie - pomimo faktu, że piją w podobny sposób."

Alkohol to taki dobry ziomek, albo najlepsza przyjaciółka dzięki której koisz nerwy, odstresowujesz się, świetnie się bawisz, poznajesz nowych ludzi, stajesz się dzięki niemu bardziej pewny siebie, odważniejszy wyciągając przy tym cały czas od siebie drobne pieniążki. I tak przez lata, aż sam nie wiesz kiedy budzisz się na marginesie społecznym w jakimś obszczanym fotelu w piwnicy bądź śmietniku.

Alkoholizm mówi się, że jest najbardziej demokratyczną chorobą - bez względu na Twój wiek, rasę, kolor skóry, wykształcenie, płeć, poziom intelektualny, wykształcenie, zawód, alkusem może stać się każdy.
Nie raz słyszałeś zapewne o problemach alkoholowych jakiś celebrytów, aktorów, polityków (Kwaśniewski), raperów (Peja, Kękę, Popek), sportowców (Sypniewski Igor grał w Lidze Mistrzów - ZOBACZ GO TERAZ) ludzi majętnych. Tak samo może to dotknąć rolnika oderwanego od pługa, 20-letniego chłopaka, czy 50-letniego posiadacza VW Passata 1.9 TDI .

"Pili to zostali alkusami, proste! Mnie to nie dotyczy." - czyli nie sraj wyżej niż masz dupę


Właśnie w życiu bywa często tak, że tacy wszechwiedzący "kozacy" muszą później odszczekać takie słowa i po prostu spokornieć. Pamiętaj, że nigdy nie wiesz co los Ci przyniesie, dlatego zważaj na siebie, patrz na siebie z boku, od czasu daj sobie chwilę zastanowienia czy wszystko idzie w dobrym kierunku.

Alkoholizm niszczy Cię fizycznie to fakt i banał, jest łatwopalną substancją, ale największe szkody wyrządza w psychice. "Zespół uzależnienia od alkoholu" - zmienia osobowość człowieka, system jego przekonań, wartości, przyzwyczajeń i nawyków. Jest to choroba nieuleczalna i przewlekła, alkoholikiem jest się tak naprawdę do końca życia. Nie ma wtedy już powrotu do kontrolowanego picia. Leczenie alkoholizmu polega na psychoterapii , która uczy i przygotowuje do życia bez alkoholu. A Ty jaką miałeś najdłuższą przerwę w piciu alkoholu, a może w ogóle nie pijesz?

Zapraszam do dyskusji w komentarzach! 

- - - - -

Źródło zdjęcia: 
http://5.s.dziennik.pl/pliki/9480000/9480516-picie-alkoholu-900-555.jpg

6 komentarzy:

 1. W ogóle nie piję bo mam ojca alkoholika i sam przez to żyje z zespołem DDA. Zestawienie alkoholizmu z nowotworem jest "z dupy" bo chory o raka się nie prosił, a pijakowi nikt na siłę nic do gardła nie lał, sam sobie wlewał i dlatego ludziom z nowotworem inni współczują, a alkoholikami gardzą, bo ci drudzy niszczą nie tylko swoje życie ale także życie swoich rodzin, żon i dzieci. Tak, gardzę swoim starym i szkoda by mi było śliny żeby mu w ryj napluć za całoksztalt jego "twórczości" z ostatnich 30 lat.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jaki masz syndrom DDA? Bohater rodziny, maskotka itd.?

   Usuń
 2. Pije raz na jakiś czas, średnio co pół roku. Wczoraj była grubsza impreza.

  OdpowiedzUsuń
 3. Matka mojego znajomego z Ciechanowa piła w okresie ciąży i teraz ma FAS czyli płodowy zespół alkoholowy. Wygląda i zachowuje się jakby był lekko opóźniony w rozwoju, do tego mimo 30 lat na karku siedzi cały czas przed komputerem i wymyśla nowe konta na forach internetowych

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czy chodzi ci o FASbriczo z forum hip-hop? Zamieszkały w ciechanowie przy ulicy wojska polskiego?

   Usuń
 4. Alkohol to straszny i złudny nałóg człowiek się nie obejrzy i wpada w jego sidła. Leczenie z alkoholizmu to strasznie długi i żmudny proces, który przede wszystkim wymaga zaangażowania osoby uzależnionej, bo jeśli ta osoba nie będzie chciała się leczyć i dać sobie pomóc to niestety żadna terapia nic nie da. Najważniejsza jest chęć bycia "CZYSTYM".

  OdpowiedzUsuń