ZAMKNIJ TO OKNO

Kryptowaluty

Mobilne urządzenia do kryptowalut

Telefony Komórkowe - Smartfony - Urządzenia Mobilne - TANIO Jak zarabiać w internecie? - Poradnik MyPay Zamknij

poniedziałek, 12 marca 2018

Jak skutecznie wyleczyć się z rozwoju osobistego i "kałczingu"?

Zacznij oglądać filmiki motywacyjne, w kółko, codziennie...


Dniami, tygodniami, miesiącami, w skrajnych przypadkach latami. Do momentu aż dojdziesz do wniosku, że straciłeś czas poświęcając się na stymulowanie sztucznej zewnętrznej motywacji nie wynikającej z Twoich własnych chęci.
Kołczów w internecie masz coraz więcej, filmików z każdym dniem przybywa, szkoleń, e-booków, książek - dosłownie można zrzygać się już tymi wszystkimi sukcesami, rozwojami, celami...

Jak skutecznie wyleczyć się z rozwoju osobistego i "kałczingu"?

KPP - Kult Pozytywnego Pierd******


Kiedyś gdzieś przeczytałem genialną myśl - zdanie - stwierdzenie - sentencję, zwał jak zwał, a brzmiało ono mniej więcej tak:

"Motywacja jest dla dzieci, dyscyplina jest dla dorosłych."

Pod tymi słowami podpisuję się obiema rękami. Nie da się ukryć, zapewne wielu z Was, a w szczególności ludzi młodych i ja sam uległem manii tym "pozytywnym" wibracjom, rozmów o sukcesie i innych tego typu pierdołach.
Co prawda nie byłem nigdy na takim szkoleniu (to dopiero jest w ogóle przepuszczanie czasu i jeszcze na dodatek pieniędzy!), ale oglądałem filmiki rozwojowe, motywacyjne. Działają one to fakt, wzbudzają uczucie chęci do pracy, działania, ale to wszystko jest chwilowe, na krótko - coś jak twardy narkotyk np. alkohol. Wypijesz jest super, ale później jest zjazd do bazy - kac, moralniak, złe samopoczucie.

Zrób ten pierwszy rok... Wyłącz filmiki motywacyjne


Uwierz mi na słowo, to pierwszy krok to Twojego sukcesu. Żaden kałcz, motywator, książka, szkolenie czy cokolwiek podobnego nie wykona pracy za Ciebie. Żeby nie było - nie mam nic do motywacji, bo każdemu jest potrzebna, a jak obejrzysz sobie jeden filmik w tygodniu czy przeczytasz jakiś artykuł o rozwoju osobistego to nic złego.

Natomiast jeżeli ty tym żyjesz, ciągle spisujesz cele, oglądasz wszystkich kałczów, robisz wszystko to czego nie powinieneś robić to zastanów się nad sobą i to poważnie. Chcesz schudnąć? Zacznij ćwiczyć i zdrowo jeść - chyba każdy z IQ powyżej 50 wie, że jedzenie frytek smażonych na głębokim oleju nie wyszczupli Ci sylwetki. Chcesz zarobić dodatkowe pieniądze? Wejdź na forum o zarabianiu pieniędzy, dla przedsiębiorców, o marketingu, o pozycjonowaniu, a nie na forum rozwoju osobistego, motywacji, poklepywania się po plecach. Myślisz, że jakaś KOLEJNA książka Ci otworzy oczy na Twój marazm do działania? Przestań się łudzić, żyć w iluzji.

Wykop.pl - Główna

Zapraszam do dyskusji w komentarzach! 

- - - - -

Źródło zdjęcia: 
http://kierunekspelnienia.pl/wp-content/uploads/2016/12/kiedy-dobrze-jest-przesta%C4%87-pieprzy%C4%87.jpg

10 komentarzy:

 1. Może psychiatra, albo kaftan?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj kogoś zabolało :)

   Usuń
 2. Co sądzicie o kanale Sukces.pl?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. jedyny prawilny jaki jest w tym szambie YT, jest mega super bez zbędnego gadulstwa.

   Usuń
 3. Ważne, żeby nie przeginać ani w jedną stronę, ani w drugą jak ze wszystkim. Zdrowy balans należy zachować.

  OdpowiedzUsuń
 4. Uważam, że wpis jest trafiony gdyż do sukcesu potrzebna jest przedewszystkim dyscyplina. Zachęta również ale przede wszystkim dyscyplina.

  OdpowiedzUsuń
 5. Zadaniem coachów jest przywrócić pociąg to wyznaczania sobie celów i dążenia do ich wykonywania, a przy okazji właśnie przypomnieć, że za ukierunkowaniem się na cel musi iść także ciężka praca nad sobą. Dlatego ich zadaniem jest przypominać tobie, że (1) możesz, i (2) ciężka praca przynosi efekty.

  Nie ma nic złego w samej idei rozwoju osobistego, jako wyznaczania sobie nowych celów i ich spełniania. To, że zostało one tak przetrawestowane przez Kołczów Majków i podobnych jemu szarlatanów to inna para kaloszy.

  OdpowiedzUsuń
 6. "Motywacja jest dla dzieci, dyscyplina jest dla dorosłych."

  "Żeby nie było - nie mam nic do motywacji, bo każdemu jest potrzebna"

  zdecyduj sie...

  OdpowiedzUsuń
 7. Często kłopotem jest to, że Ci ludzie uczą teorii bo tak naprawdę mają mało doświadczenia.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ludzie lubią jak ich ktoś motywuje, to im sprawia przyjemność, bo pokazuje im się, że nie muszą właściwie nic robić aby coś osiągnąć. Skoro jest popyt, to i znajdą się kołcze. Jestem przekonany, że są wykwalifikowani trenerzy, którzy nie obiecują gruszek na wierzbie i nie odstawiają cyrków, ale takich to ze świecą szukać.

  OdpowiedzUsuń