ZAMKNIJ TO OKNO

Kryptowaluty

Mobilne urządzenia do kryptowalut

Telefony Komórkowe - Smartfony - Urządzenia Mobilne - TANIO Jak zarabiać w internecie? - Poradnik MyPay Zamknij

piątek, 9 marca 2018

Kawa - Najpopularniejszy narkotyk na świecie - NIE PIJ JEJ

Mleko szkodzi, a kawa pomaga - Marketingowy bullshit


Nie pij mleka, ale za to pij kawę która wypłukuje z organizmu najważniejsze pierwiastki jak magnez czy wapń które paradoksalnie zawiera mleko, pomijając jeden istotny fakt, że człowiek białą ambrozję z cyca kóz spożywał od zarania dziejów. Mniej więcej w takiej tonacji mówi zdecydowana większość współczesnego społeczeństwa. Ludzie później się dziwią czemu chorych na osteoporozę (łamliwość kości) przybywa.

Poniższy obrazek moim zdaniem genialnie odwzorowuje klasyczne zdanie:

"Amerykańcy naukowcy odkryli, że... (wpisz cokolwiek)"

Kawa jest w ścisłej czołówce na giełdzie towarowej

1. Wheat & flour:            $49.5 billion
2. Sugar (including all products):   $28.4 billion
3. Soya                 $16.1 billion
4. Coffee                $14.2 billion
5. Cocoa                 $8.3 billion
6. Tea                  $3.7 billion
Ale nie jest na pewno druga - bo panuje od lat w kółko powtarzany mit, że kawa jest drugim towarem handlowym na świecie. To kolejne kłamstwo z jakim mamy do czynienia w opinii ogółu społeczeństwa. Nikt nawet nie kwapi się sprawdzić czy owe stwierdzenie to prawda.

Pomijając już obalony mit - co w związku z tym, że kawa jest w ścisłym topie? 

Nie trudno się domyślić, że kawa będzie stawiana na piedestały przez potężne lobby kawowe o swoim dobroczynnym działaniu i jaka to ona nie jest cudowna. Niestety nie jest to prawda wbrew powszechnej opinii która najczęściej jest błędna.
Kawa, a przede wszystkim kofeina to bardzo silny stymulant (narkotyk). Podnosi nam sztucznie ciśnienie, napędza krew, ale w zamian wyrzuca z organizmu niezbędne mikro i makro elementy. Kofeina szybko uzależnia i po jej odstawieniu powstają "zjazdy energetyczne" niczym u narkomana po odstawieniu działki towaru.

Podwyższone stężenie adrenaliny i kortyzolu czyli tak zwanego hormonu stresu - powoduje to szybsze starzenie z powodu zaburzeń DHEA. Do tego wypłukuje ona magnez który też odgrywa bardzo kluczową rolę w naszym układzie nerwowym. Inne problemy spowodowane piciem kawy jest zaburzenie rytmu snu - co powoduje notoryczne niewysypianie się, a ładowanie bomby kofeinowej z samego rana w celu rozbudzenia się gdy organizm właśnie po nocce się budzi do działania i ma w sobie moc, jest najgłupszym pomysłem jaki można zrobić. Później nie dziw się, że masz kolejny zjazd energetyczny w okolicach godziny 10-11, lub 13 w zależności o której wstałeś i wypiłeś narkotyk.

Kofeina jest de facto toksyną produkowaną przez rośliny w celu obrony przed owadami. Źle wpływa na przyswajanie żelaza w organizmie, oraz innych witamin z grypy B, cynku, potasu, wapnia czy witaminy C.

Zauważyłeś wszędobylskie i coraz to nowsze napoje energetyczne w cholernie niskich cenach?


1,5 litra w cenie 1,99 zł, najtańsze puszeczki 250 ml są w cenie 0,99 zł. Produkcja tych napojów jest niezwykle tania i na dobrą sprawę to w ostatnich latach mieliśmy potężny wysyp dziwnych nazw tego typu produktów. Wszystko jest robione na jedno kopyto, tylko pod inną etykietą.

Jak sam widzisz kawa, a przede wszystkim kofeina wcale taka zdrowa nie jest, a raczej powoduje więcej szkód w organizmie niż zalet, dlatego warto z niej zrezygnować, ewentualnie ograniczyć do niezbędnego minimum.
Na stronach promujących kawę nie raz natniesz się niestety na artykuły typu: "3 filiżanki kawy dziennie nie szkodzą", podobnie jak "3 browarki na sen" czy "3 papieroski", "3 tabliczki czekolady".

Hormeza - zjawisko polegające na tym, że czynnik występujący w przyrodzie, szkodliwy dla organizmu w większych dawkach, w małych dawkach działa na niego korzystnie.

Paracelsus - "Cóż jest trucizną? Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną. Tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną (łac. Dosis facit venenum)."

Zapraszam do dyskusji w komentarzach! 

- - - - -

Źródło zdjęcia: 
https://kefir2010.files.wordpress.com/2016/08/nauka.jpg?w=639

6 komentarzy:

 1. też odkąd zrezygnowałem z picia kawy czuję się znacznie lepiej

  OdpowiedzUsuń
 2. Kilka źródeł tych informacji i byłoby pięknie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Istnieje taka wyszukiwarka Google, znajdziesz mnóstwo artykułów na ten temat.

   Usuń
 3. Powtarzam znajomej. Nie pij kawy...ale ja bez kawy żyć nie mogę!

  OdpowiedzUsuń
 4. Czemu mam nie pić kawy skoro ją lubię ?
  Nie pije 10 kaw dziennie by to znacząco wpłynęło na moje zdrowie, a jednocześnie dbam o swoje zdrowie. Nie popadajmy w skrajności.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Każdy narkoman, tłuścioch czy pijak powie Ci to samo. Czemu mam nie jarać, palić, wciągać kreski, obżerać się skoro to lubię? Nie wiem czy wiesz, ale kawa zawiera w sobie aldehyd octowy czyli silnie toksyczną substancję która jest jednym z głównych powodów tzn. "kaca" po alkoholu. Ale o tym w koncernów kawowych nie usłyszysz. Kawa, papieros, cukier są bagatelizowane, co prawda mniej szkodzą, ale to są narkotyki i nie bójmy nazywać się rzeczy po imieniu.

   Usuń