ZAMKNIJ TO OKNO

Kryptowaluty

Mobilne urządzenia do kryptowalut

Telefony Komórkowe - Smartfony - Urządzenia Mobilne - TANIO Jak zarabiać w internecie? - Poradnik MyPay Zamknij

piątek, 20 kwietnia 2018

Polacy tacy wspaniali i tacy chu****


Ty Polaku!


Brzmi to jak obelga, nie oszukujmy się. Polacy to taki dwojaki naród - zawistny i zarazem wielki. Można by powiedzieć 2in1. Kraj z górami, jeziorami, dostępem do morza i starymi oponami oraz gruzem w lasach.
Państwo podzielone na dwa zwaśnione ze sobą obozy wzdłuż Wisły od wielu lat, można by rzec, że nawet od czasów 123-letnich zaborów - wschód PiS, zachód PO, a wszystko wedle starej łacińskiej maksymy divide et impera czyli dziel i rządź.

Polacy tacy wspaniali i tacy chu****

Narzekamy rosnąc w siłę


Prawda jest taka, że Polska jest w czołówce krajów odnośnie PKB, kręcimy się w okolicach 20-30 miejsca na prawie 200 państw więc poważnie nasze narzekanie jest nie na miejscu. Dodajmy do tego kilka istotnych faktów czyli:
- 123 lata zaborów
- I WŚ
- Okres międzywojenny gdzie Polska dopiero raczkowała jako państwo, stawiała powoli swoje pierwsze kroki już jako niepodległy kraj
- II WŚ (zniszczone miasta, mnóstwo ofiar)
- Do 1989 roku byliśmy pod okupacją ZSRR czyli dzisiejszej Rosji - mordy w Katyniu polskich oficerów, wywóz na Syberię itd.

Około 200 lat nas jako wolnych Polaków teoretycznie nie było. Dzisiejsze nasze młode państwo (III RP) żyje dopiero od niecałych 30 lat, a tak naprawdę od 2000 roku, bo w latach '90 Polska raczkowała jako wyzwolony kraj. Aparat polityczny, gospodarczy, sądowy był w powijakach, a policyjny wtedy istniał tylko "teoretycznie" stąd też powstało w tym czasie wiele groźnych grup przestępczych. Struktury państwa dopiero się tworzyły. A jak jest dzisiaj? Dziś jesteśmy krajem liczącym się na arenie międzynarodowej, rozwijamy się w błyskawicznym tempie w porównaniu z innymi krajami Europy z bloku wschodniego i nie tylko.

Zawsze mogło by być lepiej


Apetyt rośnie w miarę jedzenia to niezaprzeczalna prawda. My jako Polacy uwielbiamy porównywać się do innych krajów (najczęściej zachodnich bądź skandynawskich) i niestety przesadzamy w tym bo to tylko powoduje zaślepienie i niedocenienie naszego narodowego sukcesu.

Polska po II WŚ nie uczestniczyła w Planie Marshalla czyli pomocy gospodarczej dla Europy przez Stany Zjednoczone. Znaleźliśmy się niestety w rękach okupanta zza wschodu promującego ideę socjalizmu. To się kompletnie nie sprawdziło, bo do dnia dzisiejszego widać różnicę w rozwoju gospodarczym np. w Niemczech wschodnich (NRD), a zachodnich (RFN) . U nas cały kraj niestety był zalany zarazą rosyjskiego komunizmu.

Klapki na naszych oczach (z powodu 200-letniego gnojenia Polaków) przyćmiewają nam nasz wspólny niezwykły rozwój gospodarczy. My niestety go wręcz umniejszamy i mówimy sobie jak o maluczkich. Tak nie powinno być, bo realnie patrząc na wszystko jest zupełnie odwrotnie i powinniśmy obnosić się wielką dumą z potęgi kraju - Polski.

Zapraszam do dyskusji w komentarzach! 

- - - - -

Źródło zdjęcia: 
https://www.wykop.pl/cdn/c3201142/comment_6tPLzFz1EV7ZfKPTE3Q06REi1i9ZxFFB.jpg

1 komentarz:

  1. policzymy się z wami, krowolubni. SEMPER FIDELIS TIBI POLONIAE.

    OdpowiedzUsuń