ZAMKNIJ TO OKNO

Kryptowaluty

Mobilne urządzenia do kryptowalut

Telefony Komórkowe - Smartfony - Urządzenia Mobilne - TANIO Jak zarabiać w internecie? - Poradnik MyPay Zamknij

piątek, 18 maja 2018

Dziś świat jest pełen pokus - Wszystko jest na wyciągnięcie ręki

Mamy wszystko, a jednak nic nie mamy


Kiedyś to było... Kiedyś jak chciałeś coś zjeść, to musiałeś orać pole, przygotowywać te jedzenie od zarodka, a jak jest dzisiaj? W 5 minut przygotują Ci hamburgera, z pieczywem, warzywami i mięsem. Prosiaka już nie musisz hodować, zresztą dziś świnie rodzą się i umierają praktycznie w warunkach pod nóż. Makaron? Idziesz do sklepu i masz do wyboru 36 rodzajów od tych eko, bez glutenu, po żytni, kończąc na zwykłych. Ubrania? Pytasz którą markę... I tak wygląda to wszystko dzisiaj.

Dostęp do informacji i wiedzy z powodu internetu jest nieskończony, prąd w cywilizowanych krajach jest czymś naturalnym, tak samo jest z wodą. Już ze studni brać jej nie trzeba, sprzedają ją nawet w sklepach w plastikowych butelkach.

Szczerze mówiąc to jeżeli czytasz ten artykuł to niczego Ci nie brak...

Dziś świat jest pełen pokus - Wszystko jest na wyciągnięcie ręki

Rozleniwione społeczeństwo


Jak to mawiają - jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego. Wydawać by się mogło, że dzisiaj ludzie są wręcz zagubieni w otaczającym ich cywilizowanym świecie pełnym dobrodziejstw ludzkiego intelektu. Pojechać? A gdzie? - Nad morze czy w góry? - Nad polskie czy zagraniczne? - Pojeździć na rowerze, a może wyjść na rolki? - Kupić samochód, a może motocykl? - Pograć w bilarda czy kręgle? Pograć w Fifę czy PESa? - Pójść na basen czy pobiegać?

Zacząć się uczyć? - Ale czego, programować, a może grafiki? - A może jakiegoś języka obcego? - I z takimi dylematami dzisiaj jawi się większość społeczeństwa. Koniec końców z tego wszystkiego siadają przed telewizorem (i który program teraz wybrać do oglądania), albo oglądają na YouTube jakieś badziewie typu żul się przewrócił, lub kot zerwał firankę. Surfują po mało wartościowych stronach i na koniec dnia idą spać, a jutro to samo... Cykl marazmu replay.

Co za dużo to nie zdrowo - Problemy 1 świata


"Murzyni z Afryki" (jako ludzie z krajów 3 świata) zazdroszczą nam dobrobytu, my im naturalnej wolności, braku większych obowiązków, braku wyimaginowanych problemów - Hello?! W co ja mam się ubrać?!, braku chorób typu depresja, otyłość z powodu fast-foodów, skrajnego lenistwa czy chociażby uzależnień od wszędobylskiego alkoholu...

v-Bet.pl

Warto zachować w tym wszystkim zdrowy balans, w pogoni za lepszą pracą, za lepszymi zarobkami zapominamy już o tak podstawowych rzeczach jak ciepła woda w kranie, toaleta na wyciągnięcie ręki, a nie wychodek za stodołą... My żyjąc w świecie luksusu gonimy tak naprawdę za dobrami materialnymi i ciężko nam jest się odnaleźć w tym wszystkim co da nam prawdziwe szczęście. Wszystko to spowodowane jest działaniami marketingowymi które są niczym wojna psychologiczna w relacji firma-klienta i każda czynność klienta w obecnych czasach jest rozłożona na czynniki pierwsze, począwszy od emocji kończąc zaspokajaniu podstawowych potrzeb.

Zapraszam do dyskusji w komentarzach!

 - - - - -

Źródło zdjęcia: 
http://funawi.pl/wp-content/uploads/2018/01/pokusa-kazanie.jpg

1 komentarz:

  1. dlatego leniwsi coraz bardziej sie stajemy pomimo ze mamy wszystko

    OdpowiedzUsuń